Opis testów psychologicznych

Opis testów psychologicznych

1. WZROKOWO - MOTORYCZNY GESTALT

Stosowany m.in. przy diagnozowaniu różnych organicznych schorzeń mózgu, upośledzenia umysłowego, psychoz alkoholowych, demencji starczej, jak również do wykrywania przypadków symulacji upośledzenia umysłowego i chorób psychicznych. U dzieci stosowany do badania rozwoju orientacji przestrzennej.

CZAS TRWANIA: ok. 10 minut

CENA: 50 zł

2. KWESTIONARIUSZ RADZENIA SOBIE W SYTACJACH STERESOWYCH CISS

Test diagnozujący osobisty styl radzenia sobie ze stresem, jak również jako narzędzie w badaniach kwalifikacyjnych na określone stanowiska pracy.

CZAS TRWANIA: ok. 20 - 30 minut

3. TEST MATRYC RAVENA TMS PLUS

Test służy do pomiaru inteligencji ogólnej. Bada spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia oraz zdolność do nauki.

CZAS TRWANIA: ok. 60 minut

4. TEST OSOBOWOŚCI

Test służy do pomiaru umiejętności przystosowania, ewentualnych zaburzeń oraz dostarcza informacji o osobowości badanego.

CZAS TRWANIA: ok. 45 minut

5. SKALA INTELIGENCJI WECHSLERA DLA DOROSŁYCH. WAIS – R

Skala służy do pomiaru umiejętności przystosowania, ewentualnych zaburzeń oraz dostarcza informacji o osobowości badanego.

CZAS TRWANIA: ok. 120 minut

CENA: 150 zł

6. SKALA INTELIGENCJI WECHSLERA DLA DZIECI

Test stosowany najczęściej w przypadku trudności szkolnych, problemów dyslektycznych oraz dla uczniów zdolnych w celu określenia ich poziomu inteligencji i maksymalnego wykorzystania potencjału intelektualnego.

CZAS TRWANIA: ok. 120 minut

CENA: 150 zł

7. RYSUNEK RODZINY

Metoda projekcyjna służąca do badania stosunków wewnątrzrodzinnych.

CZAS TRWANIA: ok. 50 minut

CENA: 70 zł

8. TEST DRZEWA

Metoda, którą można stosować wielokrotnie. Ocenia m.in.: dojrzałość emocjonalną, stosunek badanego do otoczenia, wpływ otoczenia na postawy, ujawnia stopień rozwoju osobowości.

CZAS TRWANIA: ok. 60 minut

CENA: 70 zł

9. KWESTIONARIUSZE „KLASA WOBEC MNIE ”, „JA WOBEC KLASY”

Diagnozowanie nieprzystosowania społecznego dzieci w sytuacji szkolnej i jego wpływu na osiągnięcia szkolne. Dzieci od 10 do 15 lat. Dzieci od 10 do 15 lat.

10. SKALE OCENY RODZINY

Kwestionariusz jest przeznaczony do oceny funkcjonowania rodziny w różnych aspektach (spójność, elastyczność, komunikacja ) oraz stylu wychowania (obojętny, przyzwalający, demokratyczny, odrzucający, autorytarny). Dzieci do 12. roku życia i dorośli.

CZAS TRWANIA: nieokreślony

CENA:

1 członek rodziny:100 zł

2. członków rodziny: 150 zł

3. członków rodziny 200 zł

11. POPULARNY KWESTIONARIUSZ INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ

Inteligencja emocjonalna rozumiana jest jako zbiór różnych zdolności o charakterze poznawczym, dzięki którym człowiek wykorzystuje własne emocje przy rozwiązywaniu problemów nie tylko emocjonalnych. Test służy do diagnozy indywidualnej m.in. przy wyborze przyszłego kierunku kształcenia lub zawodu. Pozwala także określić mocne i słabe strony osoby badanej, co może stanowić punkt wyjścia do oddziaływań uwzględniających indywidualne zapotrzebowanie danej osoby. Dla młodzieży i dorosłych.

12. WIELOWYMIAROWY KWESTIONARIUSZ PREFERENCJI WKP

Kwestionariusz pozwalający na diagnozę preferencji w zakresie zainteresowań typami czynności oraz warunków pracy. Umożliwia wygenerowanie listy preferowanych i odradzanych zawodów. Wyniki kwestionariusza mogą okazać się pomocne w wyborze kierunku kształcenia i dokształcania się, w wyborze zawodu, w podejmowaniu decyzji o zmianie kwalifikacji itp.

CENA: 120 zł

13. TEST APERCEPCJI TEMATYCZNEJ DLA DZIECI – WERSJA Z POSTACIAMI ZWIERZĄT (CAT-A)

Test projekcyjny służący do diagnozy osobowości. Oprócz cech osobowości oceniane są wartości, postawy, marzenia, cele, mechanizmy obronne badanego. Test ten pozwala poznać nieświadome (wyparte) elementy osobowości, motywy, potrzeby, zdolności rozwiązywania problemów osoby badanej. Test służy do badania dzieci od 3 do 10 lat.

CZAS TRWANIA: nieokreślony

14. SKALA DOJRZAŁOŚCI UMYSŁOWEJ COLUMBIA

Test niewerbalny służący do oceny poziomu dojrzałości umysłowej dziecka, definiowanej jak „zdolność do rozumowania”. Diagnoza rozwoju umysłowego. Jest testem służącym do badania nie tylko dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym i fizycznym, lecz także dzieci niesłyszących oraz cierpiących na porażenie mózgowe. Skala służy do indywidualnych badań dzieci w wieku od 3,5 roku do 9,11.

W cenę każdego z testów wliczona jest pisemna interpretacja wyników!!!