UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU

"Choroba alkoholowa" - to okresowe spożywanie alkoholu w celu doznawania jego działania na sferę psychiczną. Regularne picie alkoholu pozwala również uniknąć złego samopoczucia, które wynikają z odstawienia tego typu płynów. Istotą alkoholizmu jest więc fizyczne i psychiczne uzależnienie od środka narkotycznego, jakim jest bez wątpienia alkohol. Fizyczne uzależnienie objawia się zwiększoną tolerancją na alkohol, niemożność przerwania spożywania we wcześniej zaplanowanym momencie, (utratą kontroli nad wypijanym alkoholem) i występującym alkoholowym zespołem abstynencyjnym po odstawieniu substancji narkotycznych. Psychiczne uzależnienie polega na konieczności picia alkoholu dla poprawy własnego, ogólnego samopoczucia.

Choroba alkoholowa jest do zatrzymania! Terapia uzależnienia od alkoholu to sposób na poradzenie sobie z nałogiem pod warunkiem, że osoba chora zdecyduje się na nią. Leczenie alkoholizmu jest procesem długofalowym. Bardzo często terapia uzależnienia od alkoholu rozpoczynana jest przez odtrucie organizmu, czyli tzw. detoks (detox). Leczenie choroby alkoholowej wymaga przede wszystkim fachowej psychoterapii i profesjonalnej opieki medycznej. Aby proces terapeutyczny był jak najbardziej skuteczny bardzo ważna jest współpraca pacjenta, jego zaangażowanie, a także determinacja w wypracowaniu zamierzonego celu, jakim jest zdrowe, trzeźwe, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

 LEKARZ PSYCHIATRA : TEL.  607 812 192,     505 236 261

 

 

 

logo przeciwdzialanie narkomaniiCeryfikat ISO 1136/06/2013/J/C na okres 2013-2015

  Leczenie uzależnień, DDA w ramach współpracy  ze

  STOWARZYSZENIEM STRATEGIA  tel. 609 171 715

 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie