Aktualności

PROGRES - zapraszamy w roku 2016 r. do bezpłatnego udziału w programie

Uzależnienie od czynności (behawioralne) – co to jest?

  • pracoholizm – nadmierna koncentracja na pracy

  • zakupoholizm – nadmierna koncentracja na robieniu zakupów

  • seksoholizm – nadmierna koncentracja na seksie

  • internetoholizm – nadmierna koncentracja na treściach dostępnych w Internecie

  • patologiczny hazard – uzależnienie od gier hazardowych

  • jedzenioholizm – nadmierna koncentracja na jedzeniu

  • tanoreksja – nadmierna koncentracja na opalaniu się głównie w solarium

  • ortoreksja – nadmierna koncentracja na zdrowym jedzeniu

  • bigoreksja – nadmierna koncentracja na dbałości o własną sylwetkę poprzez podejmowanie ćwiczeń fizycznych, stosowanie wysokobiałkowej diety, sterydów anabolicznych

  • mówi się też o uzależnieniu od medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej

Wymienione zachowania często mają charakter nałogowy (kompulsywny), człowiek nie jest w stanie nad nimi zapanować, pomimo ponoszonych coraz większych konsekwencji na wielu obszarach swojego funkcjonowania. Zachowania te służą redukcji napięcia i poprawie samopoczucia. Z raportu opublikowanego w lipcu 2012 r. przez CBOS wynika, że przeszło 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, blisko 100 tys. Polaków boryka się z uzależnieniem od Internetu, milion przejawia symptomy uzależnienia od zakupów, a uzależnienie od pracy z kolei może dotyczyć ok. 10% społeczeństwa. Problem uzależnień niesubstancjonalnych jest coraz bardziej powszechny i jednocześnie wciąż bagatelizowany.

 

Jeśli obserwujesz u siebie niepokojącą Cię nadmierną koncentrację na jakimkolwiek zachowaniu, a wskutek jego nałogowego powtarzania ponosisz widoczne, dotkliwe straty – cierpią na tym relacje z bliskimi, Twoja praca zawodowa, zdrowie, skorzystaj z profesjonalnej diagnozy w tym zakresie i dowiedz się o możliwości skorzystania z pomocy terapeutów i innych specjalistów. Możesz umówić się na wizytę drogą telefoniczną pod numerem 509 714 846 w godzinach od 15.00 do 19.00 od poniedziałku do czwartku w Centrum Pomocy Psychologicznej, Psychoterapeutycznej i Coachingu NZOZ TAM Sp. z o.o. w Opolu ul. Oleska 45

Zapraszamy !

Program opieki i terapii patologicznych hazardzistów , osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi, ich bliskich i rodzin- PROGRES  finansowany jest ze środków  Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostajacych w dyspoz. Ministra Zdrowia.

 

 

 

Zapraszamy na naszą stronę na google plus

 

logo przeciwdzialanie narkomaniiCeryfikat ISO 1136/06/2013/J/C na okres 2013-2015

  Leczenie uzależnień, DDA w ramach współpracy  ze

STOWARZYSZENIEM STRATEGIA  tel. 609 171 715

 

 

 

 

 

 

 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie